שלא תתבלבלו ושלא יטעו אתכם!לא פעם אנו נתקלים ברוכשי דירה חדשה מקבלן, שטועים לחשוב שעורך הדין מטעם הקבלן, שלו הם משלמים שכר טרחה (כיום מוגבל לסך של 5,000 ₪ או 0.5% ממחיר הדירה, לפי הנמוך) מייצג אותם, וטועים לחשוב שמדובר בעו"ד אובייקטיבי.


מניסיון שלנו בתיקים מורכבים וכואבים מאוד שבהם אנו מייצגים רוכשי דירות שלא שכרו שירותים של עורך דין וכיום מבלים במסדרונות בית המשפט, אנו אומרים לכם חד משמעית כי זו יכולה להיות טעות מרה וחמורה, משום שעו"ד עובד בשביל הקבלן, מכין את החוזים ומנסח אותם כך שהם יטיבו עם הקבלן ולא עם רוכשי הדירה.

התשלום שמשלמים לו רוכשי הדירה הוא עבור רישום הדירה על שם הרוכשים בטאבו על כל העבודה הכרוכה בכך, וודאי שלא עבור ייצוג הרוכשים בהסכם המכר.


את הבלבול הזה, ניסו במשרד השיכון והבינוי לתקן. אחרי שהוגבל שכר הטרחה (לעו"ד שתפקידו לרשום את הדירה בטאבו),  במשרד השיכון דרשו ששכר הטרחה ישולם ישירות לקבלן ולא לעורך הדין. כך לא ייטעה הרוכש לחשוב שמדובר בעו"ד אובייקטיבי, אלא בתשלום נוסף לקבלן. אחרי הכל רישום בטאבו זה חלק מהשירותים שהקבלן צריך לספק, בדיוק כמו שהוא מספק אינסטלציה, חשמל, ריצוף ועוד...


לכן בכל הנוגע לבחירת עו"ד שלכם, שייצג את האינטרסים שלכם לא מומלץ לחסוך!

עו"ד שמייצג אתכם, נאמן רק לכם ומייצג רק את האינטרסים שלכם. תפקידו לעבור על החוזה בצורה מדוקדקת, לזהות כשלים וסיכונים, וטעויות, לנהל משא ומתן משפטי מול עורך הדין של הקבלן, ובהתאם לכך, לדרוש שינויים בחוזה, בקשר לדירה עצמה, בקשר לתשלומים, בקשר לרישום אזהרה, טאבו ועוד...


ותזכרו - בדרך כלל רכישת דירה תהיה אחת העסקאות החשובות ביותר שתעשו בחייכם. עורך דין נאמן ומקצוען הוא האיש שאתם חייבים לצדכם, לפני הכול.

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול